Sdílet

Tweet

Aktivace kreditní karty u PayPal účtu


I když jde bez nějakých větších omezení používat Paypal i bez verifikace, čili potvrzení identity propojením účtu s platební kartou, při nějakých větších transakcích je nutností. Bez verifikace jsou totiž nastaveny limity, za něž se člověk nedostane. Takže pokud potřebujete pracovat s částkami vyššími než 2500 Kč bude aktivace kreditní karty nutností. Jasnou výhodou Paypalu je bezpečnost při placení, citlivé údaje se nikdy nedostane k obchodníkovi, u něhož si třeba nemusíme být jisti, že se je nepokusí zneužít. Jistou drobnou výhodičkou je i ušetřený čas, k účtu totiž přiřadíme kartu jen jednou, a dokud nevyprší její platnost, s ní jednoduchým jedním kliknutím snadno odešleme jakoukoliv platbu.

Povětšinou by jsme na neverifikovaný účet měli být upozorněni hned po nalogování. Pod přivítáním a oslovením je základní přehled, kde se nachází Account type (typ účtu), status a Account Limits (nastavené limity a množství jejich vyčerpání) kliknutím na Get verified se dostanete na stránku pro aktivaci karty. Druhou možností, jak se k ní dostat je pod první záložkou My Account najet na položku profile a v otevřeném menu zvolit Add or Edit Card (Přidat nebo změnit kartu).

verifikace platební karty

Vyplnění funguje na úplně stejném principu, jako když platíme kartou v internetovém obchodě. Nejprve zvolíte typ vaší karty, poté je potřeba vložit její číslo, datum expirace a nakonec bezpečnostní kód. Pokud by náhodou někdo nevěděl, kde hledat bezpečnostní kód, jedná se tři čísla na zadní straně karty, hned vedle proužku s podpisem.

bezpečnostní kód na kartě

Aby byla možná aktivace karty, musí mít povolené transakce na internetu. Je-li tato podmínka splněna, strhne si PayPal malou částku, jíž připíše na účet a lze ji použít při následující platbě. Nemáme-li povoleny transakce, je zapotřebí nejprve zavítat do své banky a nechat si tuto službu aktivovat.